Burçların Tarihleri ve Önemi

Burçların tarihleri Astroloji'de önemli bir yeri vardır. Burçlar tarihlerine göre belirlenir. Aşağıda vermiş olduğumuz tarihleri burçlarına göre ayrılmıştır.

Koç Burcu 21 Mart 19 Nisan
Boğa Burcu 20 Nisan 20 Mayıs
İkizler Burcu 21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç Burcu 22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan Burcu 23 Temmuz - 22 Ağustos
Başak Burcu 23 Ağustos - 22 Eylül
Terazi Burcu 23 Eylül - 22 Ekim
Akrep Burcu 23 Ekim - 21 Kasım
Yay Burcu 22 Kasım - 21 Aralık
Oğlak Burcu 22 Aralık - 19 Ocak
Kova Burcu 21 Ocak - 18 Şubat
Balık Burcu 19 Şubat - 20 Mart

Astrolojiye göre her burcun farklı özellikleri vardır. Bazı burçlar çok asabiyken bazı burçlarda tam tersi romantik olabiliyorlar. İnsanların burçlarını göz önünde bulundurarak insanlara nasıl davranmanızı ön görebilirsiniz. Bazı burçlar kalabalığı sevmediği kadar, bazı burçlarda kalabalık ortamları eğlence mekanlarına bayılabilir. Bu yüzden burç uyumları size rehber olabilir. Burçları takip ederek Ailenizi, arkadaş ortamınızı ve iş ortamınızı dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Yalnız her insan burç özelliklerini taşıcak die bir kanun yoktur. Bazı burç insanları yükseleninden yada ay burcundan etkilenebilir ve değişik hareketlerde bulunabilir. Bu tür etkilenme zamanlarında bildiğiniz bir burcun garip ve anormal davranması normal karşılanmalıdır. Bu tür zamanlarda şahsın depresyona girmesi veya deli gibi kendi kendine gülmesi veya sevmediği hareketleri yapması gökyüzünün değişkenliğindendir. Yükseleninden etkilenen bireyler çift karakterli olabilir. Bazen ne konuştuklarını siz bile anlayamayabilirsiniz. Bir öyle bir böyle dediğimiz kavramın içine girerler ve anlaşılmaz olabilirler.

Burçlar Erkek ve Kadın olarakta farklılık gösterirler. Boğa burcu kadını evcimendir, Boğa burcu Erkeği eğlenceyi seven birisidir. Bunun için her burç kendine özgü yorumlanır ve takip edilir. Bu tür bir şeyle karşılaştığınızda kafanız karışmasın ve her burç ve birey aynı kişiler değildir. Her bir bireyin kendine göre yorumları ve düşünceleri vardır. Burçlar sadece insanlara ufakta olsa yol gösteren bir bilgi kitapçığıdır. Astrolojiden daha fazla bişi beklememenizi öneririz.

Yukarıdada belirttiğimiz gibi Her burcun kendine özgü insanları ve yorumu vardır. Sevdiğiniz bir insanın burcunu takip edicekseniz onun burcu ve yükselenini bilmeniz sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Ona göre hareketlerini ve düşüncelerini yorumlayabilirsiniz. İnsanları anlamak gerçekten zordur ama astroloji burada size en iyi destek olacaktır ve en azından size öncülük yapabilir.  Kime ne şekilde davranmasını bilirseniz hayat sizin için dahada kolaylaşıcaktır.

En çok sorulan sorulardan biride 19 nisanda doğdum acaba hangi burcum (Koç Burcu 21 Mart 19 Nisan) ?
Bu tür durumlarda biz Tabikide koç diyoruz ama bazı arkadaşlarımız ben koç burcuna benzemiyorum diyor. Koç - boğa burcunu takip ederek kendi burcunuzu kendiniz belirleyebilirsiniz. Çünki sizi sizden başka kimse iyi tanıyamaz.. ;)  Eğer bu tür bir sorunla karşılaşıyorsanız veya arkadaşlarınız varsa bu tavsiyemi dinlerse kendi açısından iyi olur ve en azından kendisini daha iyi tanıma şansını yakalayabilir.

     


Yükselen Burcunuz

Burcunuz:

Doğum Saatiniz:

Yükselen Burcunuz:

 

Burç Haberleri
OkErkeklerin Kadınlarda Anlamadığı Şeyler
OkErkekler Diğer Kadınlara Neden Bakar
OkSaatlerin Anlamları
Okİlişkilerde Erkekler Neden Sinirli Olur
OkErkekler İlişkiden Ne Bekler
OkHangi Ay Hangi Burç - Aylara Göre Burçlar
OkBurçların Tarihleri ve Önemi
OkBurç Uyumlarının Önemi
OkBurçlara Göre Cinsellik
OkBurçlara Göre Ayrılık ve Sebepleri
OkHangi Burç Nelerden Korkar
OkBurçlar hayatınızın amacı için neler söylüyor

© BURCYORUMCUSU.COM 2015 Her Hakkı Saklıdır.